News

Quested V3110 w Soyuz Studio

Kamil Łazikowski, jeden z twórców Łódzkiego Soyuz Studio pisze o swoich doświadczeniach podczas pracy z aktywnymi monitorami Quested V3110.
 
Quested V3110
Po wielu tygodniach testów monitorów studyjnych mój wybór padł na marke Quested. Odsłuchy średniego pola. Moja pierwsza myśl – „wszystko pięknie”, ale mogą być za duże do mojego studia (reżyserka 20m2 – 3,5m wysokości). Te obawy szybko się rozwiały – faktycznie głośniki posiadają olbrzymią moc (łącznie 1000W!) jednak odsłuch jest prawidłowy przy cichszym słuchaniu a taki zapas mocy często się przydaje.
Pracuje z nimi w odległości 1,8m – a jak chce posłuchać naprawdę głośno zawsze mogę cofnąć się i posłuchać w odległości 2-2,5m gdzie już naprawdę pokazują na co je stać.

Quested daje duży, mega-muzyczny, ale nie „przerażający” obraz dźwiękowy. Totalnie naturalne, „sklejone” brzmienie – w żadnym razie nie jest ostre, chirurgiczne czy kliniczne – nie podkręca sztucznie detali oddając jednak całą naturalną złożoność brzmienia.

Dół pasma jest "napędzany" wzmacniaczem klasy D a środek i góra AB. Daje to REWELACYJNY odbiór dolnego pasma i niskiego środka oraz czytelne naturalne oraz nie męczące brzmienie środka i góry pasma. Głośniki schodzą naprawdę nisko więc spełniają mój następny warunek – brak potrzeby stosowania subbasu (chyba że reżyserka była by naprawdę duża).

Taka charakterystyka jest naprawdę wręcz magiczna – wpływa na moje decyzje – odsłuch „namawia” aby popełniać czytelne, bezkonfliktowe, odważne decyzje przy nagraniu i miksie. To brytyjskie brzmienie – i sprawdza się w takim stylu produkcji. Uwaga słuchacza jest przeniesiona na balans całości a nie uwypukleniu szczegółów które jednak paradoksalnie, ciągle są czytelne!!!
Prowadzi to do czytelnych i skutecznych decyzji w czasie pracy. Jeśli coś jest źle, natychmiast zaburza to obraz całości i domaga się naprawienia – czasami należy pracować naprawdę ciężko aby całość zabrzmiała jak należy – a jeśli zabrzmi to jesteśmy pewni sukcesu i rewelacyjnego „tłumaczenia” na jakikolwiek inny system muzyczny!
Polecam więc wszystkim – warto posłuchać monitorów Quested!
Korg – LP-380 (Made In Japan)

Korg – LP-380 (Made In Japan)

Prestiżowe pianino cyfrowe LP-380 jest z dumą produkowane w Kyoto,…
KORG Pa-900 i TC HELICON

KORG Pa-900 i TC HELICON

KORG Pa-900 i TC HELICON Wieloletnia współpraca KORGA ze światowym…
Oryginalny MS-20 powraca!

Oryginalny MS-20 powraca!

Oryginalny MS-20 powraca! Dzisiaj, 36 lat po pierwszej prezentacji instrumentu…
Korg - KingKORG

Korg - KingKORG

KingKORG został zaprojektowany zgodnie z filozofią klasycznych analogowych syntezatorów KORGa,…
Arturia KeyLabs

Arturia KeyLabs

KLAWIATURA STERUJĄCA I HYBRYDOWY SYNTEZATOR W JEDNYM
!!!
Arturia SparkLE

Arturia SparkLE

SparkLE to najnowszy instrument hybrydowy od Arturii, który wzniesie Twoje…
Arturia KOMPLETNA KOLEKCJA


Arturia KOMPLETNA KOLEKCJA


KOMPLETNA KOLEKCJA - 9 legendarnych syntezatorów 1 elektryczne pianino -…
Arturia MiniBrute

Arturia MiniBrute

100% ANALOGOWEJ MOCY
.Analogowa ścieżka sygnału audio MiniBruta zapewnia potężne…